פנקסי חשבוניות

כל עסק בישראל מחויב על פי חוק להחזיק בפנקס חשבוניות, ולהפיק חשבונית מס או קבלה עם קבלת התשלום מהלקוח. מאחר ומדובר בפריט חובה עבור בית העסק, חשוב לזכור שישנם גם פרטים אשר נוכחותם על גבי פנקס קבלות חשובה מאוד. פרטים אלה כוללים את שם העסק, את כתובתו, מספר העוסק המורשה/הפטור או מספר ח.פ., מספר טלפון, טלפון סלולרי ולוגו. אז נכון, הדפסת פנקסי קבלות היא פעולה שנדרשת על פי חוק וגם הפרטים המופיעים בה נקבעו מראש, אבל אין זה אומר שלא תוכלו להשקיע מעט מחשבה בעיצוב הפנקס ובמראה שלו, שהרי גם הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהפנים של העסק ומהאופן שבו אתם נתפסים על ידי הלקוחות שלכם.

חובה לכל סוג עסק

ישנם סוגים שונים של ארגונים ועסקים בישראל, החל מעוסק פטור אשר אינו נדרש לשלם מע"מ, דרך עוסק מורשה ועד לחברה בע"מ, עמותה או שותפות. בין הסוגים השונים יש לא מעט הבדלים, שעיקרים בגודל העסק וברמת ההכנסות שלו, אבל יש לכולם מכנה משותף אחד והוא הכפיפות לחוקי המס של מדינת ישראל. אם כן, הדפסת קבלות עוסק פטור היא חובה לא פחות מאשר הדפסת חשבוניות מס קבלה אשר נדרשת לכל סוג אחר של עסק. אם אתם מקימים עסק חדש באזור אשקלון או זקוקים לחידוש מלאי של פנקסי חשבוניות, אתם יכולים להיעזר בשירותיו של בית דפוס באשקלון, שיפיק עבורכם פנקס כנדרש בחוק.

מראה הפנקס

באופן כללי נהוג להדפיס פנקסים שבהם יש מקום לחשבונית אחת בכל עמוד, אם כי עסקים שמוכרים בכמויות גדולות מאוד לרוב יבחרו בפנקס שבו 4 או 8 חשבוניות קטנות יותר בכל עמוד. כך או כך, על הפנקס לאפשר הדפסת חשבוניות במספר העתקים, כאשר המקור יוגש ללקוח עם קבלת התשלום, בעוד עותק אחד יישאר בידי העסק ועותק נוסף יישמר לצרכי הנהלת חשבונות ולטובת רשויות המס. זכרו שהדפסת פנקסים אינה מלווה בעלויות משמעותיות ובכל מקרה, אם תבחרו, תוכלו להפיק מראש כמות גדולה יותר של פנקסים וכך ליהנות ממחיר מוזל יותר לכל פנקס.