הזמנות לבת מצווה

הנסיכה הקטנה נעשית אישה צעירה, מה שבהחלט מצדיק חגיגה של ממש. רגע לאחר שבחרתם את המקום האידאלי לקיום האירוע המרגש יש לכם עוד משימה אחת חשובה, בוודאי אם אתם רוצים לוודא שהחברים ובני המשפחה יגיעו במועד – עיצוב הזמנות לבת מצווה. הנושא הזה אולי נשמע פשוט אבל הוא דורש מחשבה, שכן גם לכלת האירוע יש דעה משלה (בכל זאת אישה צעירה) ובכל זאת ההזמנה היא חלק בלתי נפרד מהאירוע ומהאווירה שהיא יוצרת. אם כן, נשאלת השאלה האם אתם מעדיפים לעצב הזמנה מסורתית לבת מצווה, או דווקא הזמנה לבת מצווה בעיצוב אישי?

שלב הבחירה

בכל הקשור לעיצוב הזמנות לבת מצווה, המגוון הוא רחב מאוד. תוכלו לעצב הזמנה לבת מצווה בשילוב תמונה של הנסיכה, לבחור בסגנון קלאסי ופשוט יותר של גלויה חד צדדית או בכלל בהזמנה נפתחת כמו שמקובל עד היום לדוגמה להזמנה לחתונה. גם בתוך כל אחת מהחלופות הללו האפשרויות רבות. מצד אחד, אם אתם מעוניינים להדפיס הזמנה עם תמונה, אתם יכולים לשלב תמונת ילדות של כלת האירוע, לצלם אותה במיוחד כשהיא לבושה בשמלה האהובה עליה או במקום המועדף, או לשנות קצת אווירה ולשלב בהזמנה קריקטורה משעשעת או איור. כמובן שגם לה יש דעה משלה, ובכל מקרה לפני שאתם מקבלים החלטות, התייעצו עימה ואל תשכחו לתת לה להשפיע (או לפחות להרגיש שהיא משפיעה).

הדפסה איכותית

עיצוב הזמנה לבת מצווה הוא בהחלט אתגר לא פשוט, אבל חשוב לזכור שמעבר לעיצוב עצמו עליכם לחשוב על אלמנט נוסף והוא שלב ההדפסה. בהתאם לסוג ההזמנה שבחרתם אתם צריכים כעת לבחור גם את סוג הנייר  (נטול עץ או כרומו למשל) את עוביו, את סוג החיתוך וכן האם יש צורך בהבלטות מסוימות בתהליך ההדפסה. אתם צריכים לקבוע האם ההזמנה היא חד צדדית או דו צדדית, האם היא נפתחת או שמא מדובר גלויה, ובל נשכח שגם המעטפה יכולה להיות מיוחדת אם תרצו בכך. מה שבטוח זה שלא משנה באיזו דרך תבחרו, איכות ההדפסה חייבת להיות גבוהה, שהרי יש דברים שבהם פשוט אסור להתפשר.

 הזמנות לבר מצווה

ברכות! הרגע המרגש מתקרב, הרגע שבו הילד יהפוך לגברבר צעיר בגיל המצוות. סביר להניח שאתם מתחילים לתכנן את המאורע המיוחד הזה, שהוא ככל הנראה מרגש יותר מכל יום הולדת אחר שהיה לילד לאורך השנים (אולי חוץ מיום הלידה). בין כל התכנונים וההכנות לקראת העלייה לתורה ולקראת האירוע הגדול, אל תשכחו לתכנן גם הזמנות לבר מצווה, כאלו שתוכלו לחלק לאורחים שלכם כדי שיידעו לאן ומתי להגיע. בכל הקשור לעיצוב ההזמנה יש לכם מגוון רחב של אפשרויות, החל מעיצוב הזמנה לבר מצווה בעיצוב אישי ועד לבחירה בהזמנה לבר מצווה בשילוב תמונה. השאלה כעת היא מה אתם מעדיפים וכמובן – מה מעדיף חתן בר המצווה?

עיצוב הזמנות בכלל – ובר מצוות בפרט

עיצוב הזמנות הוא תחום גדול ומגוון מאוד, שבו אתם יכולים לבחון דוגמה להזמנה לחתונה או לעצב הזמנה מסורתית לבר מצווה. בכל הקשור לאירוע המיוחד של הבן שעומד לציין את יום הולדתו ה-13 נדמה שההזמנה צריכה להיות עוד יותר אישית, ייחודית ומלהיבה. הילד בוודאי רוצה להפיק אירוע גדול כדי שחבריו יבואו, ייהנו וימשיכו לדבר על זה עוד תקופה ארוכה, ואת העניין הרב אפשר לייצר כבר במעמד הגשת ההזמנה. אם כן, חשבו על רעיונות מקוריים, התייעצו עם מעצב גרפי או בית דפוס מקצועי ומנוסה שיכול להציג לכם דוגמאות והצעות מדליקות, ויחד עם הילד גבשו החלטה שכולכם תהיו גאים בה ושלמים איתה.

הדפסת ההזמנה

לאחר שיושלם שלב עיצוב הזמנות לבר מצווה תצטרכו לדאוג גם לדפוס, ולמעשה כדאי לדאוג לזה מבעוד מועד. זכרו שהעיצוב עשוי להתעכב בשל תיקונים, שינויים ומקצה שיפורים, כך שאם תחכו לאישור הסופי של העיצוב כדי להתחיל לחפש בית דפוס, אתם עשויים לפעול מלחץ ולבחור בית דפוס שאיננו מקצועי דיו. בקשו לראות דוגמאות להזמנות לבר מצווה, בחנו את איכות הצבעים ואת הדף עצמו, בדקו האם יש מריחה של צבעים והאם החיתוך מדויק. היו קפדניים ואל תתפשרו, אין סיבה שתעגלו פינות דווקא באירוע כל כך ייחודי ומרגש, שהוא ללא ספק אירוע של פעם בחיים!